Jaki telefon do zdjęć i filmowania?

Dzisiaj telefon jest na porządku dziennym a wykonywanie nim zdjęć czy filmowanie to norma. Zdjęcia wykonujemy wszędzie i z reguły nikt ze sobą nie nosi osobno aparatu, teraz wszystko wykonuje się telefonem. Smartfony już dawno zastąpiły aparaty.

Więc jaki powinien być telefon by zrobić nim dobre zdjęcia i nakręcić film?

Najlepiej aby telefon miał dobry aparat tak by zastąpił aparat fotograficzny a nagrywanie powinno się odbywać w 4K i 8K. Jakość to jeden z najważniejszych aspektów, który powinien mieć aparat w telefonie. W nowych telefonach możemy się już tym pochwalić. Nowe telefony mają już nawet po dwa lub trzy aparaty, które mają pozwolić na lepszą jakość zdjęcia.

Ale czy faktycznie kilka kamer ma wpływ na jakość zdjęcia?

Liczba obiektów wzrasta z każdym modelem ale to nie jest wyznacznik jakości zdjęcia. Obiektyw ultraszerokokątny a i nawet makro przeznaczony do robienia z bardzo bliska, co świetnie sprawdza się na paru centymetrach Teleobiektyw z zoomem 2,3 lub 5x i nawet 10 krotne powiększenie. Te funkcje możesz wykonywać bez ruszania się. Optyczna stabilizacja obrazu oraz jasny obiektyw to zestawienie stanowi wyższą jakość zdjęcia robionych po zmroku. Teraz dobre zdjęcie to selfie a do tego potrzebujesz dobrego aparatu przedniego.

A jeśli chodzi o nagrywanie filmów powinien nagrywać już w 4K UHD w 60 kl/s. Warto dodać, że nie wszystkie telefony oferują taką opcję. Jeśli chcesz mieć taką opcję u siebie, to warto sprawdzić ranking telefonów z dobrym aparatem na stronie InfoKurier.pl. Żeby nagrywać w 8K, potrzebujesz więcej miejsca w pamięci.

A więc w skrócie co powinien zawierać dobry telefon do zdjęć:

  • obraz o optycznej stabilizacji,
  • jasny obiektyw,
  • obiektyw szerokokątny, makro,
  • potrzebna sporo pamięci na zapisywanie zdjęć,
  • nagrywanie wideo w 4K,
  • dobra lampa flash.

Dobre zdjęcie wykonane telefon zostaje w pamięci a z czasem je wywołamy i będą naszą pamiątką na zawsze. Więc lepiej zadbać o dobry smartfon, który spełni nasze oczekiwania co do jakości zdjęć.

Jakie w takim razie telefony z najlepszymi aparatami ?

  1. Xiaomi Redmi Note 11 – aparat konfiguracji 108 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix sprawiają świetne efekty.
  2. Samsung Galaxy A53 – obiektyw główny 64 Mpix. szerokokątny 12 Mpix, makro 5 Mpix czujnik głębi 5 Mpix.
  3. Realme Gt2 PRO 12 – aparat z trzema aparatami  z tyłu 50 Mpix, ultraszerokokątny  50 Mpix  i głębi 2 Mpix, z przodu  obiektyw 32 Mpix selfie.