O czym rozmawiać na pierwszym spotkaniu z fotografem ślubnym?

Przed tobą pierwsze poważne spotkanie z fotografem ślubnym, a nie masz pojęcia, jak je poprowadzić i jak nim pokierować, by wszystkiego się na nim dowiedzieć i rozjaśnić sobie pewne kwestie w głowie, aby ostatecznie zadecydować, czy to właśnie z tym fotografem ślubnym chcesz współpracować? Pora więc przygotować się do tej ważnej rozmowy. Nie bierz w niej udziału w sposób całkowicie spontaniczny, bo przez to zaryzykujesz tym, że nie zadasz fotografowi pewnych ważnych pytań, które mimo wszystko wypadałoby mu zadać. Na co więc powinieneś zwrócić szczególną uwagę? O co powinieneś pytać, gdy już spotkasz się z fotografem w cztery oczy?

Przede wszystkim pomyśl o tej rozmowie dużo wcześniej. Dla każdego istotne mogą okazać się inne kwestie związane z fotografią ślubną, więc musisz spytać samego siebie (i oczywiście swojego partnera bądź partnerkę), na czym ci tak naprawdę zależy. Na pewno jednak chcesz, by fotografia ślubna była wyjątkowa, niepowtarzalna i wykonana w sposób kreatywny. Patrząc na wykonane dla ciebie zdjęcia, nie chcesz widzieć kopii innych ślubnych zdjęć, dlatego dobrze by było, gdyby fotograf ślubny był w stanie cię czymś zaskoczyć, już na tym wstępnym spotkaniu proponując ci przynajmniej kilka nietypowych ujęć i wychodząc do ciebie z różnorodnymi koncepcjami, które będziesz mógł dowolnie modyfikować lub mieszać. Przed spotkaniem przygotuj sobie także listę najważniejszych pytań. Pytaj otwarcie o szczegółowe ceny usług i dowiaduj się, za co konkretnie płacisz. To fotograf ślubny ma odpowiadać tobie, a nie na odwrót. Prowadź więc rozmowę w taki sposób, aby wszystko, wszystkie elementy waszej ewentualnej współpracy stały się dla ciebie jasne.

A po zdecydowaniu się na konkretną współpracę nie zapomnij też przypadkiem o sporządzeniu umowy. Musicie ją stworzyć wspólnie z fotografem i oczywiście podpisać. Sprawdź też koniecznie, czy wybrany fotograf ślubny prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą, czyli czy pracuje w sposób legalny.